امروز: پنجشنبه 8 خرداد 1399
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
لینک دوستان
بلوک کد اختصاصی

دانلود مقاله ترجمه شده خطر درایوهای USB – آی تریپل ای

دانلود مقاله ترجمه شده خطر درایوهای USB – آی تریپل ای دسته: کامپیوتر و IT
بازدید: 5 بار
فرمت فایل: pdf
حجم فایل: 229 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 16

خطر یواسبی درایوها

قیمت فایل فقط 9,900 تومان

خرید

فایل دانلودی فقط شامل فایل ترجمه شده با پسوند pdf بوده و فایل انگلیسی در آن موجود نمی باشد.

بخشی از ترجمه فارسی مقاله:

آزمایش ما: مرور کلی
برای اطمینان یابی از اینکه کاربران درایوهایی که روی زمین پیدا می کنند به ابزار متصل می کنند، آزموایش سطح کلان انجام دادیم که در آن حدود 300 فلش درایو در محوطه دانشگاه ایلینویس در فضای اربانا-چمپین انداختیم. در این هجوم، فایل های مورد انتظار را در درایو با فایل های اچ.تی.ام.ال جایگزین نمودیم که حاوی تصویر نهادینه در سرور مرکزی بود که به ما اجازه می داد پیگیری کنیم که درایو به کجا متصل شده است. پی بردیم که کاربران تا 98 درصد درایوها را برداشتند و 45 درصد درایوها به رایانه متصل شدند. به علاوه حمله بسیار آنی بود به طوری که اولین درایو یافت شده ظرف شش دقیقه پس از زمان انداختن به ابزار متصل گردید. مغایر با عقیده عمومی، ظاهر درایو این احتمال را افزایش نداد که فرد آن را به رایانه خود متصل سازد. در عوض، کاربران همه انواع درایو ها را به ابزار متصل نمودند مگر اینکه روش تعیین محل صاحب آن وجود نداشت که نشان می داد بسیاری از شرکت کنندگان انگیزه از خود گذشتگی داشتند. به هر حال، هر چند برخی کاربران ابتدا درایو را با انگیزه از خود گذشتگی متصل نمودند، حدود نیمی از انها تحت تثیر کنجکاوی واقع شده و ابتدا فیل های فریبنده را از جمله عکس های مسافرت، را باز کردند قبل از اینکه سعی کنند صاحب درایو را بیابیند. برای درک بهتر انگیزه کاربران، این انتخاب را برای کاربران پیشنهاد دادیم که نظرسنجی کوتاهی را کامل کنند هنگامی که درایو را متصل نمودند. اکثر انها بیان داشتند که درایو را متصل نمودند تا صاحب آن را بیابند یا اینکه از سر کنجکاوی بوده است هر چند عده کمی اقرار نمودند که برنامه ریزی کرده بودند که درایو را نزد خود نگه دارند. دانشجویان و کارکنان که درایو را متصل کرده بودند، چندان سواد رایانه ای نداشتند و تفاوت عمده ای با هم نظیران خود نداشتند. هنگامی که تحریک شدند، 68 درصد از شرکت کنندگان بیان نمودند که آنها هنگام اتصال درایو هیچ گونه احتیاطی به خرج ندادند. از افرادی که این کار را کردند، 16 درصد درایو را با نرم افزار انتی ویروس خود اسکن کردند و 8 درصد معتقد بودند که سیستم عامل یا نرم افزار امنیت از آنها محافظت خواهد نمود. در پایان، چند نفر از شرکت کنندگان که احتیاط کردند این کار را به طور ناکارامد انجام دادند و اکثر آنها به هیج وجه احتیاط نکردند.
ما از هیئت بازبینی موسسه ای دانشگاه ایلینیوس تاییدیه را دریافت نموده و صحه گذاشتیم و با سهامداران عمده (واحدهای فناوری اطلاعات، قانونی و ایمنی عمومی) ضمن طراحی آزمایش رو به رو شدیم. ما به طور خودکار هر نوع کد را روی سیستم شرکت کنندگان اجرا نکردیم و فقط توانستیم داده ها را جمع آوری کنیم اگر شرکت کنندگان روی فایل های فلش درایو دو بار کلیک می کردند. از شرکت کنندگان اطلاعاتی کسب گردید و فرصت کشیدن درایو را به آنها دادیم.

آیا درایوهای یو.اس.بی هنوز تهدید آفرین اند؟
بسیاری از ویندوزهای مایکروسافت دیگر به طور خودکار کدهای دلخواه را اجرا نمی کنند، هنگامی که درایو یو.اس.بی متصل می گردد که بسیاری از حملات سنتی مبتنی بر یو.اس.بی را از بین می برد. به هر حال، اتصال یو .اس.بی درایو هنوز خطر عمده ای به بار می آورد. سه گروه جامع حملات موثر یو.اس.بی وجود دارد :مهندسی اجتماعی، کلاه برداری و تخریب اطلاعات.
ساده ترین نوع حمله مهندسی اجتماعی بوده که در ان درایو هر نوع کد اتصالی را اجرا نمی کند اما در عوض کاربر نهایی را فریب می دهد که فایل درایو یو .اس.بی را باز کند. فایل های روی درایو می توانند حاوی اسب تروجان یا محتوی اچ.تی.ام.ال بوده که تلاش دارند به اسناد محرمانه دست یابند. ساده ترین نوع حمله از جانب درایورها به دو دلیل اتفاق می افتد: مهاجم می تواند از درایو های خریداری شده از فروشگاه استفاده کند و حمله متکی بر یافتن آسیب پذیری های سیستم عامل نباشد. به هر حال، اعتبار آنها نیز در حد مینیمم بوده و بسیار به چشم می آیند چون متکی بر کاربر نهایی اند که فایل ها را باز کند بدون اینکه شک و تردیدی داشته باشد. متاسفانه همانطور که در زیر توصیف می کنیم، بسیاری از کاربران فایل ها را در درایو بدون هر نوع عکس العمل باز می کنند.
حمله پیچیده تر نوع متفاوتی از ابزار یو.اس.بی به نام فلش درایو طراحی می کند. در حالی که درایو یو.اس.بی نمی توانند به طور خودکار کد را اجرا کنند، ابزارهای رابط انسانی یو.اس.بی از جمله صفحه کلید و مووس نیاز به تایید و صحه گذاری کاربر ندارند. این بدان معناست که اگر ابزار یو.اس.بی خود را به عنوان صفحه کلید شناسایی کند، آن می تواند بلافاصله ضربات کلیدی مخربی القا کند که دستگاه را به مخاطره می افکند. این حمله دشوارتر از حمله مهندسی اجتماعی ساده پیاده سازی می شود چون نیاز به
پیکربندی ابزار سطح پایین برای جوله نمایی ابزار رابط انسان دارد تا به طور فیزیکی ابزار را به عنوان درایو یو.اس.بی درست کند و نوسانات سیستم عامل را کنترل کند.
به هر حال این مسئله به طور قابل ملاحظه با دسترسی اخیر خرده کنترل گرهای مبتنی بر آردونیو راحت تر شده است که توسعه سطح پایین را میسر می گردانند. شکل 1 خرده کنترل گر طراحی شده تینزی را نشان می دهد که پوسته وارون در ویندوز و سیستم عامل مک دارند و دستورات باش یا پاورشل مورد نیاز را در پس زمینه «تایپ می کند». ابزارهای خارج از قفسه این نوع همچنین در دسترس هستند، هر چند آنها به طور عمده هزینه آنها بیش از درایوهای یو.اس.بی خریداری شده در فروشگاه است. هنوز شدت این روش بیشتر از حمله مهندسی اجتماعی است اما می تواند به راحتی از سوی هکر حرفه ای انجام گردد.
پیچیده ترین نوع حمله یو.اس.بی موردی است که در آن ابزار یو.اس.بی آسیب پذیری معروف در سیستم عامل میزبان یا سخت افزار را هدف قرار می دهد. این هجوم های «سرسخت» به دشوار قابل تشخیص بوده و اغلب نیاز به اجراء وقت گیر دارند که آنها را در اکثر محیط ها قابل استفاده می گرداند. به هر حال، اگر مهاجم بتواند به هجوم سرسخت دست یابد، محافظت دربرابر این هجوم به طور باورنکردنی دشوار است. خط مشی های سیستم عامل را می توان از کار انداخت و محافظت کمی وجود دارد که مدیران می توانند فراتر از اختلال در بخش های یو.اس.بی در پیش گیرند.
هر یک از سه هجوم دارای معایب و مزایای خود اند. اجرای حملات مهندسی اجتماعی جزئی بوده اما متکی بر کنجاوی کاربر اند. از طرفی دیگر، حملات شدید، به دشوار قابل تشخیص بوده اما محافظت عمده در برابر آنها تقریبا غیر ممکن است. ابزارهای کلاهبرداری رابط انسان به مخاطره منطقی دست می یابند؛ آنها را می توان با مواد در دسترس راحت درست کرد و نیاز به تعامل کاربر ندارند پس از اینکه ابزار متصل گردید.

قیمت فایل فقط 9,900 تومان

خرید

برچسب ها : مقاله خطر یواسبی درایوها , دانلود خطر یواسبی درایوها , تحقیق خطر یواسبی درایوها

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر