امروز: پنجشنبه 8 خرداد 1399
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
لینک دوستان
بلوک کد اختصاصی

دانلود مقاله ترجمه شده مقدمه ای بر فهرست رنگ های نمودارها

دانلود مقاله ترجمه شده مقدمه ای بر فهرست رنگ های نمودارها دسته: کامپیوتر و IT
بازدید: 7 بار
فرمت فایل: pdf
حجم فایل: 295 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 10

آشنایی با فهرست رنگ های گراف

قیمت فایل فقط 9,900 تومان

خرید

فایل دانلودی فقط شامل فایل ترجمه شده با پسوند pdf بوده و فایل انگلیسی در آن موجود نمی باشد.

بخشی از ترجمه فارسی مقاله:

خلاصه
یکی از زمینه های متداول و مفید نظریه ی گراف ، گراف رنگ ها است. گرافی را گراف رنگی گویند که به رئوس آن اعداد صحیح نسبت داده می شود به طوری که هیچ دو رأس مجاوری عدد صحیح یکسان ندارند.
این مسئله اغلب در زمانبندی و مجراهای کابردی رخ می دهد. یک فهرست رنگی ، اعداد صحیح را به رئوس یک گراف نسبت می دهد با این شرط که قبلا اعداد صحیح از لیست های ویژه ی رنگ های در دسترس در هر رأس آمده باشند.
برای یک کاربرد فیزیکی این مسئله ، یک شبکه ی بیسیم را در نظر بگیرید. با توجه به محدودیت های سخت افزاری ، هر رادیو مجموعه فرکانس های محدودی دارد، از آنجاییکه هر کدام از آنها می توانند ارتباط برقرار کنند و رادیو ها در بین یک فاصله ی معین از یکدیگر نمی توانند بدون تداخل در فرکانس های مشابه عمل کنند. ما این مسئله را به کمک یک گراف با نشان دادن رادیو های بیسیم به وسیله ی رئوس گراف و نسبت دادن یک فهرست به هر رأس مطابق ، فرکانس های در دسترس آنها مدلسازی کردیم. سپس رنگ های گراف را از میان این لیست ها جستجو کردیم.
کلمات کلیدی: لیست رنگ ها،قابلیت انتخاب، الگوریتم حریص
کاربرد فهرست های رنگ آمیزی
رنگ های گراف برای حل مسائل مختلف در حوزه ی زمان بندی کانال مسئله ی واگذار شده مفید هستند. طبیعتا آنچه به طور ویژه از کاربرد های فهرست رنگ ها که با مقادیر محدودی هستند بر می آید، می تواند به چیز های معینی نسبت داده شود. در این قسمت ما تعداد اندکی مثال از این مسائل و اینکه چطور فهرست های رنگ آمیزی برای حل آن ها مفید هستند عرضه می کنیم.
زیت هوفر و ویس کاربرد فهرست های رنگی را با ثبت برای پردازش محاسبات توضیح دادند. آن ها یک وضعیت شرح دادند با واحد های تابعب چندگانه ، برخی قادر به جمع و ضرب و بعضی جمع به تنهایی.
سپس فهرست رنگ ها برای راهنمایی برنامه ریزی استفاده شد، به عنوان مثال اگر یک عملیات نیازمند تکثیر باشد، نمی تواند به یک واحد جمع به تنها مختص شود. به همین منظور هر عملیات به یک لیست از واحد هایی که می توانند آن را پردازش کنند و یک لیست از مسئله ی آشکار فهرست رنگ آمیزی اختصاص داده شده است.
فهرست دوم مسئله ی رنگ آمیزی ، زمانی رخ می دهد که ثبت شده ها را به ذخیره سازی مقادیر متوسط اختصاص می دهند.
عملیات ها فهرست های معین از مقادیر ثبت شده ی مربوط به هر مقدار ثبت شده ی واحد های محاسبات ضروری هستند. اگر یک عملیات نیازمند افزایشی پیرو یک ضریب باشد، مقدار متوسط افزایش نباید در یک فهرست ذخیره شود، که به وسیله ی یک ضریب اشتراک در دسترس قرار گرفته است.
این مسائل پس از مشخص کردن مقدار ثبت شده ی تخصیص داده شده مناسب و دستورالعمل برنامه ریزی برای محاسبه ی مطلوب حل می شود. زیرا مسئله ی فهرست رنگ آمیزی ان پی هارد ، زیتآفرو و ویس از ویژگی های معین از پدیدار شدن گراف ها و از واگذاری مسئله در دستور کار برای پیدا کردن یک رنگ فایده می دهد.
کاربرد دیگر فهرست رنگ آمیزی ها مجرای واگذاری مسئله است. راما چاندرا ، بلدینگ و بادجیکوت در شبکه ی بیسیم نزدیک هم تداخل غالبی در یکدیگر را مطرح کردند. [9]
بدینسان ، برای محدود کردن تداخل امواج و جبران نیاز سخت افزاری، یک مسئله ی ضروری دسترسی به یک نویزگیر است. این کار به وسیله ی یک فهرست رنگ آمیزی مدل سازی شده.راماچاندرا و همکارانش ، اختصاص دادن فرکانس ها به یک شبکه ی غربالگری بیسیم که از ترکیبی از امواج رادیویی چندگانه و امواج رادیویی انفرادی نویزگیرها ساخته شده بود را توضیح دادند.
امواج رادیویی چندگانه ی نویزگیر، دارای امواج رادیویی بی سیم متعددی هستند که می توانند روی کانال های روی هم ریخته نشده تنظیم شوند و با سایر امواج رادیویی ارتباط برقرار کنند.
از طرف دیگر ، امواج رادیویی انفرادی نویزگیرها ، تنها می توانند بر روی یک کانال تنظیم شوند.
در به تصویر کشیدن این مسئله به وسیله ی یک مسئله ی نظریه ی گراف ، فرض شده که سخت افزار شبکه از قبل کار گذاشته شده است، به طوری که ، جانمایی شبکه مفروض است. سپس هر رادیو با یک رأس مطابقت می کند. بدین معنی که اگر یک نویزگیر ، سه رادیو دارد آن نویزگیر با سه رأس مطابقت می کند. هر یال نمایانگر یک ارتباط بیسیم بین رادیو ها در جانمایی شبکه ی معینی می باشد. این گراف ، G نامیده می شود. مبتکرین سپس در جایی که هر یال در G متناسب با یک رأس بود، گراف ناسازگار امواج رادیویی چندگانه (MCG) را ایجاد کردند. سپس اگر دو ارتباط بیسیم در G با هم تداخل کردند یک یال ما بین رئوس MCG که ارتباط آن با هم داخل کرده اند کشیده می شود. فهرست های فرکانس های در دسترس به هر رأس در MCG تخصیص داده شده اند و یک رنگ آمیزی صحیح پیگیری شده است. راما چاندرا و همکارانش به وسیله ی استفاده از الگوریتم جستجوی پهنای اول و اختصاص کانال ها به رئوس MCG بر اشکال مسئله ی فهرست رنگ آمیزی فائق آمدند. هر شبکه در جایی که آن شبکه به یک شبکه ی خارجی متصل شده است ، یک گذرگاه نویزگیر دارد. این نویزگیر به عنوان نقطه ی شروع جستجو ی پهنای اول انتخاب شده استاز اینرو اتصالات ، میزبان بیشترین ترافیک فرض شده اند.
یکی از رئوس MCG مطابق با یک ارتباط بیسیم با گذرگاه نویزگیر رنگ شده ی اول خواهد بود و رنگ آمیزی برای بقیه ی MCG در راه کم کردن تداخلات ، ادامه خواهد داشت. 4
به خاطر داشته باشید که مسئله ی فهرست رنگ آمیزی حقیقتا در اینجا یک فهرست رنگ آمیزی از یال های G می باشد. رنگ آمیزی یال در فصل 4 بیشتر توضیح داده خواهد شد.

قیمت فایل فقط 9,900 تومان

خرید

برچسب ها : دانلود آشنایی با فهرست رنگ های گراف , تحقیق آشنایی با فهرست رنگ های گراف , مقاله آشنایی با فهرست رنگ های گراف

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر