امروز: سه شنبه 13 خرداد 1399
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
لینک دوستان
بلوک کد اختصاصی

دانلود پاورپوینت تاخیر در ازدواج و بررسی دلایل آن

دانلود پاورپوینت تاخیر در ازدواج و بررسی دلایل آن دسته: روانشناسی و علوم تربیتی
بازدید: 4 بار
فرمت فایل: ppt
حجم فایل: 583 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 15

ازدواج عوامل تاخیر در ازدواج راهبردها و عوامل کاهش سن ازدواج

قیمت فایل فقط 5,500 تومان

خرید

مقدمه

ازدواج یك سنت دیرینه اجتماعی است كه از آغاز زندگی بشر مرسوم بوده و در تمامی اقوام و ملل مذهبی و غیر مذهبی وجود داشته و دارد. ازدواج یك نیاز و خواسته طبیعی زن و مرد است و همه مكاتب و ادیان الهی و از جمله دین مبین اسلام بر آن صحه نهاده اند و پیروان خود را بر آن ترغیب نموده اند. قرآن كریم می فرماید: « و از آیات لطف الهی آن است كه برای شما از جنس خودتان جفتی بیافرید كه در بر او آرامش یافته و با هم انس گیرید و میان شما رأفت و مهربانی برقرار نمود و همانا در این امر برای مردم با فكرت ادله علم و صحت حق آشكار است. » (سوره روم، آیه ۲۱). پیامبر گرامی اسلام (ص) در اهمیت امر ازدواج فرموده اند: بهترین امت من در درجه اول كسانی هستند كه ازدواج كرده اند و مردان و زنان بدون همسر در رتبه آخر قرار دارند و در جایی دیگر می فرمایند:

( كسی كه  ازدواج كند نیمی از دینش را كامل كرده است. )

ازدواج و انتخاب همسر از نظر بهداشت روانی اهمیت بسزایی دارد ،ثابت شده افرادی كه ازدواج كرده اند و در این امر موفق بوده اند كمتر دچار اختلال روانی گردیده اند.

از دیدگاه جامعه شناسان و روانشناسان، ازدواج یكی از عوامل تعیین كننده سلامت فرد و جامعه است و از قوی ترین عوامل بازدارنده جرم و نابهنجاری است چنانكه نشان داده شده است درصد افراد متأهل زندانی بسیار پایین تر از افراد مجرد است و زنان مجرد به مراتب بیشتر از زنان متأهل دچار اختلالات عصبی هستند.

فواید ازدواج را می توان در كسب استقلال، انس و آرامش، حفظ عفت و مصونیت از گناه و تولید مثل و سلامت و امنیت جامعه مطرح كرد.

و در ادامه داریم:

عوامل تأخیر در ازدواج

راهبردها و عوامل کاهش سن ازدواج

منابع 

فایل پاورپوینت 15 اسلاید

قیمت فایل فقط 5,500 تومان

خرید

برچسب ها : ازدواج و عوامل تاخیر در ازدواج , راهبردها و عوامل کاهش سن ازدواج

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر