امروز: دوشنبه 5 خرداد 1399
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
لینک دوستان
بلوک کد اختصاصی

دانلود پاورپوینت اعتیاد و نقش جامعه در درمان آن

دانلود پاورپوینت اعتیاد و نقش جامعه در درمان آن دسته: روانشناسی و علوم تربیتی
بازدید: 4 بار
فرمت فایل: ppt
حجم فایل: 6436 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 23

اعتیاد در جامعه تاریخچه مواد مخدر در ایران و جهان انواع مواد مخدر مراحل اعتیاد روشهای مختلف درمان معتادان به مواد مخدر

قیمت فایل فقط 6,600 تومان

خرید


اعتیادچیست؟
 اعتیاد یــک «بیمارى اجتماعی» است که عوارض جسمى و روانى دارد هر ماده‌ای كه پس از وارد شدن به درون بدن بتواند بر یك یا چند عملكرد مغز تأثیر بگذارد،‌ مادة مخدر است. این تعریف مخدرهایی نظیر توتون و مشروبات الكلی و مخدرهای غیر قانونی مانند هروئین و L..S.D را نیز در بر می گیرد. مصرف‌كنندگان مواد مخدر نیز بیمار تلقی می‌شوند. مفهوم این كلمه آن است كه انسان با استعمال نوعی ماده شیمیایی از نظر جسمی و روانی به آن وابستگی پیدا می‌كند. به طوری كه بر اثر دستیابی و مصرف دارو احساس آرامش و لذت به او دست می‌دهد، اما با نرسیدن دارو، خماری، دردهای جسمانی و احساس ناراحتی را تجربه می‌كند.در سال 1950: سازمان ملل متحد در مورد اعتیاد به مواد مخدر تعریف زیر را ارائه كرد:اعتیاد به مواد مخدر عبارت است از مسمومیت تدریجی یا حادی كه به علت مصرف مداوم یك دارو، اعم از طبیعی یا تركیبی، ‌ایجاد می‌شود و به حال شخص و اجتماع زیان‌آور می‌باشد.
تاریخچه مواد مخدر در ایران و جهان:
مکتوبات تاریخی چنین می نماید که بشر از آغاز تاریخ از مواد مخدر برای تسکین دردها و آلام خود که به تجربه با آنها آشنا شده بودند استفاده می نموده است .
 چینی ها اولین مردمی نبودند که با تریاک آشنایی داشتند، گرچه حکما و دانشمندان چینی از دیرباز باخواص درمانی تریاک آشنا بودند ولی احتمالا در قرن نهم و یا دهم بود که تریاک توسط اعراب به کشور چین معرفی شد.

نوشته هایی که از تمدن سومری ها باقی است، نشان می دهد که سومریان از کهن ترین اقوامی بودند که نه تنها از تریاک استفاده می کردند، بلکه نام « گیاه شفابخش» نیز بر آن نهاده بودند، است.
ممالک شرقی از جمله ایران، چین، هند، ترکیه و ممالک اروپایی به عمل می آمد، ولی اصل آن از مصر بوده است .

مجارستان اولین کشور اروپایی است که با خشخاش آشنا شد در ایران دانشمندان و پزشکانی چون محمدبن زکریای رازی و ابن سینا اولین کسانی بودند که به خواص داروئی تریاک آشنا بوده و آن را برای مداوای بیماران خود تجویز می کردند.

استعمال تریاک بیشتر به منظور تعدیل اضطراب خاطر بزرگان و در باریان و رجال عالی مقام معمول بود .
در سال 1334 قانون منع کشت خشخاش و جلوگیری از مصرف غیر طبیعی تریاک از تصویب مجلس گذشت و وزارت بهداری را مسئول معتادین قرار دادند .
در سال 1348 دولت قانون منع کشت خشخاش را لغو کرد و به جای آن قانون کشت محدود خشخاش و سهمیه کوپن تریاک را رواج داد .
پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران ، در خرداد ماه 1359 قانون سهمیه تریاک معتادان مجاز لغو و دوره ای به مدت شش ماه به عنوان ترک اعتیاد مقرر شد و از آن پس (اتمام مهلت) اعتیاد جرم و معتاد مجرم شناخته شد.
و در ادامه داریم:
انواع مواد مخدر
علل اعتیاد از نظر فریمان
شناسایی فرد معتاد
مراحل اعتیاد
ملاکهای تشخیص هالوسینوز مواد توهم زا
عوامل زمینه ساز و موثر در گرایش به مصرف مواد مخدر
عوارض کلی مصرف مواد مخدر
روشهای مختلف درمان معتادان به موادمخدر
فایل پاورپوینت 23 اسلاید

قیمت فایل فقط 6,600 تومان

خرید

برچسب ها : اعتیاد , جامعه , تاریخچه مواد مخدر در ایران و جهان , انواع مواد مخدر , مراحل اعتیاد , روشهای مختلف درمان معتادان به موادمخدر

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر